This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.

Instagram feed

+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM

Blog

DomůSedačkyTipy pro údržbu sedačky
Přečtěte si tipy pro údržbu vaší oblíbené sedačky

Tipy pro údržbu sedačky

Tipy, jak správně ošetřovat sedačku, či naopak, kdy víte, že je čas na koupi nové? Pokud se o ni staráte, odvděčí se vám dlouhou životností. Vybírejte správně a dejte přednost kvalitním sedačkám a křeslům, které mají záruky od výrobce.

Častokrát se stává, že sedačku bereme jako méně významný prvek obývacího prostoru. Opak je pravdou. Ať už chcete navodit celkový dojem dokonalého interiéru nebo si odpočinout po těžkém dni, správná sedačka by vám měla být oporou. Poskytneme vám několik tipů, které vám pomohou s jejím správným zacházením v domácnosti.

Tipy pro látkové sedačky:

1. O sedačku řádně pečujte. Pravidelným udržováním prodloužíte její životnost.
2. Neumisťujte ji do blízkosti krbu či jiného topného zařízení.
3. Chraňte její povrch před ostrými předměty či drápky domácích mazlíčků.
4. Pokuste se sedačku chránit i před potem, který může způsobit žmolkování.
5. Předejděte dlouhodobému vystavení sedačky slunečnímu záření.

TIP – TEPOVÁNÍ SEDAČKY
Pořiďte si domácí tepovač a vyčistěte si sedačku jednoduše doma. Ideální je postupovat podle návodu. Většinou je třeba sedačku navlhčit vlhkým hadříkem s čisticím roztokem a následně stáhnout tepovačem. Je však vhodné držet se opravdu návodu, který udává výrobce příslušných prostředků.

Hledáte kvalitní sedačku české výroby? Sedačka Amsterdam.

), nabízí pohodlné sezení, má pěnovou výplň, je vhodná pro příležitostné spaní a iRobot friendly. Její pevná a vysoká zádová opěrka je přesně to, co oceníte při dlouhém sezení.

Tipy pro kožené sedačky:

1. Přetřete ji pravidelně vlhkým hadříkem.
2. Nepoužívejte mýdlo, které může kůži poškodit. U skvrn dejte přednost jemnému roztoku mýdlové vody nebo jinému jemnému přípravku.
3. Při umísťování sedačky dbejte na to, aby byla vzdálenost od zdi alespoň 25cm. Kožená sedačka potřebuje dýchat.
4. Chraňte sedačku před přímým zářením slunečních paprsků.
5. Impregnujte ji přípravky k tomu určenými. Nikdy nepotírejte olejem!

TIP – BÍLÁ KOŽENÁ SEDAČKA
Máte-li doma bílou koženou sedačku, dejte si pozor na barevné materiály. Může se totiž stát, že při usazení se na bílou koženou sedačku například v modrých džínách, se barva přenese na sedačku. Nezapomínejte bílou kůži chránit jemným plédem nebo jiným překrytím sedací plochy.

Znáte to. I když se o sedačku staráte opravdu ukázkově, nastane TEN čas. Čas ke koupi nové sedačky. Kdy ale víte, že je opravdu nutné pořídit novou sedačku, a kdy naopak stačí sedačku vytepovat? Podívali jsme se blíže na to, jaké signály vám vaše sedačka dává, když už „chce jít do důchodu“.

Kvalitní kožená sedací souprava slovenské výroby – Como.

Vhodná i pro nejnáročnějšího zákazníka. Pozvěte si přátele a užívejte si společné chvíle. Krásný design a nadčasové pohodlí.

Dbejte o svou sedačku a všímejte si signálů, které vám sama dává.
Možná je čas ji pročistit, vytepovat, přečalounit nebo rovnou vyměnit. Jaké signály vám může dát vaše sedačka?

 

1. ZVUKY

Slyšíte při sedání, vstávání či při manipulaci s ní zvláštní zvuky? Vrzání, možná i praskání? Tyto zvuky mohou indikovat změny v konstrukci, jako například poškození rámu, kovových komponentů nebo jiné. Takové opravy většinou nevyjdou levně, a tak byste měli zvážit koupi nové sedačky.

2. BARVA

Váš potah toho musí vydržet opravdu mnoho. Ať už nespočet skvrn, které jste poctivě čistili, rozdováděné děti, či večerní posezení s přáteli. Pokud už máte sedačku opravdu dlouho a její barva už není taková jako kdysi, vyzkoušejte ji oživit chytrým trikem. Roztok octa s vodou jí dokáže vrátit barevný šmrnc. Takový trik však nebude zabírat věčně. Pokud jste jej vyzkoušeli již několikrát, možná přišel správný čas na výměnu sedačky.

3. POTAH

Pokud má toho vaše sedačka hodně za sebou, její povrch nemusí být nejpříjemnější na dotek. Pokud má velmi drsnou strukturu, škrábe nebo má jiná poškození, měli byste zpozornět. V případě, že je její konstrukce naprosto v pořádku, popřemýšlejte nad přečalouněním. V opačném případě investujte peníze raději do nové, která vás nezklame.

4. PROSTOR

Stěhujete se do menšího/většího prostoru? Toto je jeden z bodů, který se vyskytne asi u nás všech. Vaše stará sedačka vás možná doprovází již od nepaměti, ale při stěhování většinou nastane čas na její výměnu. Dejte prostor nové sedačce, která vám poskytne plnohodnotnou oporu a zpříjemní váš nový domov.

Věříme, že naše tipy vám pomohou při vašem rozhodování.

Přidávání komentářů není povoleno.