This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.

Instagram feed

+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM

Blog

DomůSedačkyVyberte si novou sedačku

Vyberte si novou sedačku

Určitě nám dáte za pravdu, že koupě nové sedačky není snadná záležitost. Je třeba zohlednit množství faktorů, aby vaše nová sedačka splňovala všechna pro vás zásadní kritéria. Poskytneme vám několik tipů, díky nimž naleznete ideální a pohodlnou sedačku.

Co je třeba zohlednit při výběru nové sedačky?
1. Materiál potahu a jeho vlastnosti
2. Tvar sedačky
3. Doplňkové funkce

SEDAČKA NA MÍRU NEBO UNIVERZÁLNÍ?
Ještě předtím, než se pustíte do hledání pro vás ideální sedačky, je vhodné promyslet si několik věcí. Protože to, jakou sedačku budete kupovat a hledat, závisí také na tom:
• kdo ji bude používat nejčastěji,
• jak často bude využívána aktivně,
• místnost, do které sedačku hledáte, na tom bude záviset tvar,
• jaké jsou finanční možnosti, abyste si uměli už na začátku určit to, kolik jste schopni a ochotni do vaší nové sedačky investovat.
Častokrát právě tento faktor při rozhodování nejdůležitější.

Pokud máte doma děti, zohledněte to při výběru materiálu. Děti se často baví právě na sedačce, například při sledování pohádek. Také je větší pravděpodobnost, že budete muset bojovat s nečistotami či skvrnami od jídla.

Materiál potahu a jeho vlastnosti. Jaké jsou vaše možnosti?
•Kůže
•Koženka
•Ekokůže
•Látka
•Snímatelný látkový potah
Každá z těchto možností má své plusy i minusy. Výběr konkrétního materiálu závisí na vašich preferencích a vkusu. Ale pokud jde o praktičnost nové sedačky, uvedeme několik bodů, které vám pomohou vybrat materiál pro vás jako stvořený.

Kožené sedačky
vypadají luxusně, a máte-li malé děti, čištění kožené sedačky bude méně náročné. Pokud přemýšlíte nad ekokůží, dobře si to promyslete. I když se výrobci snaží vyrábět co nejlepší syntetickou verzi kůže, stále kvality pravé kůže nedosahuje.

Kůže je přírodní materiál, povrch má tvrdší a je odolná vůči opotřebení a sražení. Pokud budete o koženou sedačku správně pečovat, vydrží i 20-30 let ve skvělém stavu. V opačném případě popraská a ztratí svoji přitažlivost, což může být na škodu hlavně pro alergiky, kteří se na její přitažlivost spoléhají. Sedačku z kůže není nutné vysávat ani jinak utírat, pokud je v dobrém stavu.

Kvalitní design a slovenská kvalita, tím se vyznačují sedačky Cipex. Kožená sedací souprava ROMA . má přesně ty kvality, které od sedačky očekáváte. Pevná zádová opěrka a možnost rozložení, poslouží i pro přespání.

 

Látkové sedačky
Jsou praktičtější a zároveň se jedná o nejrozšířenější čalounický materiál. Látka má neomezenou paletu vzorů a designů, proto je jednoduché najít si takovou, která se vám dokonale hodí do interiéru. Nevýhodou látkového povrchu je právě náchylnost ke skvrnám a následné čištění.

Při koupi látkové sedačky byste mohli zvážit povrchovou úpravu napříkald teflonem, který pomůže zvýšit odolnost vaší nové látkové sedačky vůči vodě, mastnotě, prachu či dokonce proti oděru.

Také v případě, že se rozhodnete změnit design svého interiéru, můžete zvážit její přečalounění a dát jí nový život. Proto je vhodné investovat do kvalitní sedačky, která to s vámi v domácnosti vydrží opravdu dlouho.

Látková sedačka na míru jako například náš model ZUZANA. Už se nemusíte obávat, kam si sedne vaše návštěva. Sedačka Zuzana vám zaručí nejen pohodlné posezení pro všechny, ale také případné přespání.

Tvar sedačky
Tvar sedačky je další důležitou položkou na seznamu věcí, které je vhodné si promyslet ještě předtím, než se vyberete k nákupu. Do menších bytů je vhodný klasický tvar sedačky – dvoused, trojsed.
Pro středně velký prostor je vhodná sedačka typu dvoused nebo trojsed, k níž se kolmo umísťuje například otoman s částečným opěradlem nebo bez něho, případně další dvojsed nebo trojsed.
Velký prostor si žádá tomu odpovídající sedačku. Do větších zařízených prostor se hodí sedací souprava, kombinace křesel, dvousedů a trojsedů.

Doplňkové funkce
Při koupi nové sedačky zvažte i to, jaké doplňkové funkce požadujete. Každá sedačka má svoji konstrukci s nabídkou různých doplňkových funkcí, jako jsou:
•Rozkládání sedačky u příležitosti nějaké oslavy, nebo pro případ, že u vás necháte někoho přespat. Pohodlí je přece důležité.
•Polohování sedáků pro co nejvyšší komfort a nejlepší odpočinek. Na výběr máte například opěradla na záda, opěrky hlavy, rukou a nohou nebo různá jiná řešení.
•Úložný prostor se nachází pod sedáky nebo případně v zásuvkách či na boku sedačky.

Hledáte sedačku na míru  a chcete si vše přizpůsobit podle vlastních představ, od nožek, přes potah a rozměr? Nebo máte zájem o ekonomický model sedačky? U nás si můžete přizpůsobit kvalitní sedačku slovenské výroby na míru. Řekněte nám, akou máte představu, a my se postaráme o zbytek.

TIP
Při výběru nové sedačky nezapomínejte na nohy. U většiny výrobců budete mít možnost zvolit si tvar či potah noh vaší sedačky. Ideální rozměr je cca 10cm. Ideální je vyskládat si svoji. Máte už představu, jakou sedačku hledáte?

Přidávání komentářů není povoleno.