This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.

Instagram feed

+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM

Blog

DomůSedačkyKdy a jak vytepovat pohovku?
Kdy a jak vytepovat pohovku?

Kdy a jak vytepovat pohovku?

A dá se staré křeslo zachránit jen přečalouněním?

Pohovky, křesla a koberce jsou často zanesené nečistotami, které nejen vypadají značně neesteticky, ale v horších případech mohou dokonce škodit našemu zdraví.
Usazený prach, nečistoty z okolí, drobky, skvrny od kávy a sladkých limonád, nebo skvrny, které mají na svědomí naše děti a domácí mazlíčci – pohovku chceme mít všichni čistou a v co nejlepším stavu.

Péče o pohovku začíná už ve chvíli, kdy ji přebíráme od prodejce. Hned na úvod si musíme promyslet, kam pohovku umístíme. Škodí jí totiž přímé sluneční světlo a suchý vzduch.

O TEPOVÁNÍ si mnoho lidí myslí, že už je dávno passé. V dobách, kdy naše babičky měli byty plné koberců, bylo tepování volbou číslo jedna. Dnes už se snažíme hledat jiná řešení. Například koberce (tedy ty menší) můžeme prát v pračce. Jenže pohovka se do pračky nevejde.

Co tedy máme dělat v případě, že chceme pohovku vyčistit celou a nechceme se soustředit jen na jednu skvrnu? Co takhle vdechnout pohovce nový život – rychle a efektivně?

Máte tři možnosti:

První možnost: soustředit se jen na viditelné skvrny a nečistoty a vyčistit pohovku pomocí ověřených triků – jedlé sody či jiných přípravků. Při čištění však nepoužívejte hrubé kartáče – ty by mohly povrch křesla či pohovky viditelně poškodit.

Druhá možnost: oslovit firmu, která vám přijde pohovku vytepovat až domů a vy si nebudete muset s ničím lámat hlavu – stačí se domluvit na vhodném termínu. Musíte však počítat s tím, že většina firem dochází jen v pracovní dny a v pracovní době. Počítejte tedy s tím, že v práci si kvůli sedačce budete muset požádat o den volna.

Třetí možnost: koupě vlastního tepovače, případně vypůjčení od známého, a vytepování pohovky svépomocí. Vždy si pozorně přečtěte návod od výrobce. Tato metoda má tu výhodu, že sami si pohovku či křeslo vytepujete kdykoliv, i o víkendu.

Ať už si pohovku budete tepovat sami, nebo si na to pozvete firmu, nezapomeňte, že tepovat by se mělo tehdy, když je v bytě relativně nízká vlhkost vzduchu. Zvážit byste měli léto, roční období s přirozeně teplým počasím nebo zimu během topné sezóny.

PROČ TEPOVAT?

  1. Hygiena a ochrana zdraví

Tepování zasahuje i do hlubších vrstev čalounění a odstraňuje se při něm nejen špína a prach, ale i roztoči. Ti mívají na svědomí různé alergie. I pohovka, která se na první pohled zdá čistá, může mít zanesené hlubší vrstvy čalounění. Výměšky roztočů jsou škodlivé pro každého z nás, zvláště pro alergiky a lidi se sníženou imunitou. A pokud máte domácí mazlíčky, tepováním pohovku vyčistíte nejen od chlupů, ale i od slin, moči a výměšků mazových žláz.

  1. Šetrnost k pohovce – i k peněžence

Opotřebení či poškození pohovky se nemusíte obávat. Pohovka se tepováním neznehodnotí. Právě naopak. Existuje množství čisticích prostředků určených k tepování, které jsou ekologické, nezávadné a šetrné k vaší domácnosti i k životnímu prostředí.
Půjčení profesionálního tepovače vám ušetří čas a peníze. Na jedno zapůjčení si tak vytepujete pohovku, křesla i matrace. A to vše rychle a efektivně.

KŘESLO nepotřebuje zvláštní kapitolu. Pokud se rozhodnete pro tepování pohovky a máte doma i křeslo, kterému by neuškodilo vdechnout nový život, neváhejte a vytepujte si ho. Pokud však máte pocit, že je již ošoupané, nemáte z něj dobrý dojem a nedává vám pocit pohody, zvažte možnost nového čalounění.

Je to čistě na vás – můžete si vyhledat různé „do-it-yourself“ postupy a křeslo přečalounit svépomocí, nebo se obrátit na profesionály. Do přečalounění se pusťte, až to bude nutné – až bude křeslo viditelně ošoupané, poničené, nebo až budete chtít změnit styl celého pokoje.

 

Přidávání komentářů není povoleno.