This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.

Instagram feed

+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM

Blog

DomůSedačkyCo je to eko kůže ? Co byste o ní měli vědět?
Co je to eko kůže?

Co je to eko kůže ? Co byste o ní měli vědět?

O kůži se často mluví jako o materiálu, který obstál ve zkoušce časem.
Ale co eko kůže? Jde o opravdu kvalitní alternativu potahu, nebo jde jen o designový trend, který při praktickém použití nestojí za nic?

Názory a zkušenosti s tímto druhem potahu se dost liší. Někdo říká, že je dokonce teplejší než ta pravá, někdo zase, že je naopak chladnější a navíc se rychleji opotřebuje. A pak jsou tu ještě skvrny, které se někdy na eko kůži čistí obtížněji než na jiných materiálech.

Vypadá to, že eko kůže to v životě nemá lehké. Bojuje se o ni na bitevním poli pohovek: její příznivci nelítostně bojují proti těm, kteří jí nepřejí a připisují jí i ty vady, za které často nemůže ani tak samotná eko kůže jako její majitel. Každopádně je to materiál, který si zaslouží správnou péči, a to takovou, aby vydržela co nejdéle.

Jaká je vlastně definice eko kůže?

Je to syntetická kůže – dvouvrstvý potahový materiál, který má jako podklad bavlnu. Vrchní vrstvu tvoří 100% polyuretan. Je to univerzální materiál, který se dá snadno přešít, třeba i na šicím stroji.

Jaké jsou výhody?

V této kategorii platí, že poptávka zvyšuje kvalitu. Spotřebitelé po této syntetické náhradě kůže sahají čím dál častěji a výrobci jsou tak nuceni zvyšovat nabídku a zároveň i kvalitu, aby si zákazníky nejen udrželi, ale také splnili jejich očekávání. Pravdou je, že pravá kůže má pořád ještě vyšší životnost než eko kůže. Nemusíme ovšem brát v potaz jen kvalitu, ale i cenu – a ta se u těchto dvou materiálů značně liší.

Jak o něj pečovat?

Jednoduše. Na většinu nečistot vám bude stačit vlhký hadřík. Při čištění se vyhýbejte agresivním přípravkům, které obsahují různá rozpouštědla a jiné chemicky náročné látky, které by mohly pohovku poškodit. Vhodná je třeba voda s mýdlem nebo kapkou saponátu. Po čištění pohovku vždy osušte. Pokud si se skvrnou nevíte rady, sáhněte po přípravcích, které jsou speciálně určeny na syntetickou kůži.

Jaké jsou nevýhody?

Jako všechny materiály, i eko kůže má své nevýhody. Mezi ně patří například to, že se rychleji zahřívá, což může být nevýhoda, ale i výhoda. Co se týče životnosti, je to spíše nevýhoda. Když eko kůže příliš vyschne, může začít praskat, nebo se na ní mohou začít vytvářet škaredé skvrny, které narušují estetický dojem z pohovky i z celé místnosti. Ale nemějte obavy. I tomu se při správné péči dá vyhnout. Stačí sáhnout po ochranných přípravcích, které eko kůži pomohou snášet vlivy prostředí a přestane se tak narušovat její povrchová struktura.

Jaké jsou základní rozdíly mezi eko kůží a pravou kůží?

  • Přírodní kůže je o něco drsnější než eko kůže. Dotykem tento rozdíl ucítíte, ale pouhým okem si ho všimne málokdo.
  • Přírodní kůže má také lepší prodyšnost než eko kůže.
  • Na přírodní kůži jsou více vidět škrábance, rýhy a jiné vady než na té syntetické. Dá se tedy říci, že při správné péči je eko kůže odolnější.
  • Cenový rozdíl mezi nimi je poměrně velký.
  • Eko kůže je považována za ekologičtější variantu potahu, protože je syntetická.

 

Ať už se tedy rozhodnete pro koupi pohovky s potahem z eko kůže či pravé kůže, zvažte všechny jejich výhody a nevýhody. Vyhledejte všechny potřebné informace k péči o daný druh potahu, abyste měli představu, co vás čeká. Zvažte také koupi pohovky od domácích výrobců. Nejen že jsou ochotnější a rádi vám poradí, ale také tím podpoříte poctivou výrobu.

 

Přidávání komentářů není povoleno.