This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.

Instagram feed

+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM

Blog

DomůSedačkyV hlavní roli BÍLÁ pohovka
Jak pečovat o bílou pohovku

V hlavní roli BÍLÁ pohovka

Víte, jak správně pečovat o bílou pohovku?

Bílá pohovka je krásná a praktická. Je to nábytek, který sladíte skutečně se vším. Ze své podstaty je nenápadná a jemná. Ale při sladění se těmi správnými kousky a při dobré strategické poloze v místnosti dokáže i zaujmout. 

Jak však zařídit, aby „bílá zůstala bílou“? Dennodenně ji budou ohrožovat různé skvrny, prach a jiné nečistoty, které – řečeno na rovinu – budou na bílé pohovce vždy mnohem viditelnější než na pohovkách v jiných barvách. Podívejme se spolu na několik tipů. 

1.  Potah, který ochrání 

Snímatelný potah je nejjednodušším způsobem, jak bílou pohovku ochránit. Typy potahů jsou už dnes různé. Potahy, které se dají rozdělit na víc částí a zakrývají celou pohovku, můžete prát i doma.  

Ty rozměrnější vám vyčistí v čistírně. Nejlepší je pořídit si hned dva potahy pro případ, že jeden bude zrovna v čistírně.  

Zákon schválnosti funguje dokonale, a tak se může stát, že právě v době, kdy bude potah včistírně, se váš zvířecí miláček nebo vaše děti rozhodnou, že hra na pohovce s jídlem je skvělý nápad. S druhým potahem se toho nebudete muset bát. A pokud si druhý potah pořídíte v jiné barvě, budete moci také měnit design pohovky podle sezóny. 

 

2. Ochranný sprej 

Výborným pomocníkem jsou impregnační spreje, které pohovku ochrání před útokem špíny, nečistot a tekutin. Většina z nás asi tyto spreje zná z obchodů s obuví. Ale nenechte se odradit, hodí se i na pohovku a svou ochranou jí výrazně prodlouží životnost. 

Každý výrobce, který má tyto spreje v katalogu, nabízí vícero provedení v různé kvalitě. Na bílou pohovku vždy volte kvalitu nejvyšší. 

Výhodou impregnačního spreje na pohovku je nejen to, že zabraňuje vsáknutí tekutiny do pohovky a její látky, ale dokáže si poradit i s jinými nečistotami. A to tak, že na vyčištění jakékoliv špíny vám postačí hadřík a čistá voda. 

 

3. Vysávaní místo drhnutí 

Pokud se na vaší pohovce objeví nějaká ta skvrna, neztrácejte hlavu. Nejprve ji vysajte. Pokud jde o mokrou skvrnu, vezměte papírovou utěrku a vysajete všechnu tekutinu. Nakonec pomocí bavlněného hadříku a mýdlové vody krouživými pohyby skvrnu vyčistěte. 

V žádném případě se nesnažte skvrnu násilím drhnout či kartáčovat. Mohlo by se stát, že ji rozšíříte ještě víc. Při čištění postupujte pomalu, tlačte jen jemně a pohybujte se směrem od kraje skvrny až do jejího středu. 

 

Pokud se rozhodnete pro bílou pohovku, důkladně o ni pečujte a snažte se ji příliš nevystavovat slunečním paprskům. Mohlo by se stát, že v té části, která bude nejvíc vystavená slunečním paprskům, se změní její barevný odstín. 

Doufáme, že díky našim tipům už víte, jak pečovat o svou bílou pohovku. Pokud o koupi nové pohovky teprve uvažujete, zkuste si přečíst pár rad přímo od nás. Potřebujete pomoci či poradit? Neváhejte se na nás obrátit. 

Přidávání komentářů není povoleno.